Search here...
0
TOP
Chwila dla mamy Mama

Kobieta na ścieżce odwagi

Witajcie!

Dzisiaj opowiem Wam o moich odczuciach po przeczytaniu książki Karoliny Wilk – Kobieta na ścieżce odwagi. Na początku miałam napisać krótką recenzję, ale kiedy do niej usiadłam, nie mogłam się powstrzymać, by nie opowiedzieć trochę o tym, jak to się w ogóle stało, że poznałam Karolinę i co dała mi praca z nią.

Zaczęło się niewinnie. Zostałam mamą i szukając pomysłów na to jak odnaleźć się w nowej roli trafiłam na projekt Mama poza schematami. Kiedy pojawiły się pierwsze informację o programie mastermind dla mam, odważyłam się napisać do Karoliny. Pamiętam, że bardzo przeżywałam wtedy naszą pierwszą rozmowę. Trochę się jej obawiałam i czułam się niekomfortowo, ale sposób bycia Karoliny pozwolił mi się rozluźnić i poczuć jak na kawie z przyjaciółką.


Kobieta na ścieżce odwagi – Karolina Wilk

Na każdym etapie mojego macierzyństwa potrzebowałam czegoś innego. I teraz jak o tym myślę, to jest to bardzo zaskakujące, ale właśnie dzięki Karolinie odkrywałam dokładnie to, czego w danym momencie potrzebowałam najbardziej. I choć nie zawsze było to oczywiste, to z każdą kolejną rozmową, audio czy ćwiczeniem moja ścieżka robiła się bardziej wyraźna.

Książka Kobieta na ścieżce odwagi jest bardzo nietypowa. Karolina „pisała ją” nagrywając swoje wypowiedzi, które później zostały spisane. Dlatego czytając ma się wrażenie, że jest się z Karoliną na kawie. A ona zaprasza Cię do swojego świata.

Kobieta na ścieżce odwagi – Karolina Wilk

Co możecie znaleźć w książce?

21 rozmów, a właściwie ich streszczeń, które Karolina przeprowadziła ze wspaniałymi kobietami. Udowodniły one, że świat nie kończy się na byciu mamą. Wiele z bohaterek osobiście podziwiam. Czasami nawet trę oczy ze zdumienia jak można, będąc mamą, tak ogarniać swoją codzienność i do tego biznes!

Każdy rozdział przynosi nową lekcję, link do inspirującego wywiadu oraz szybkie rady od mamy poza schematami.

Kobieta na ścieżce odwagi – Karolina Wilk

Co zyskałam dzięki książce?

Już na samym początku lektura wzbudziła we mnie duże emocje. Podobnie jak autorka, zawsze czułam, że czegoś w moim życiu brakuje. Tak bardzo nie chciałam wpaść w utarty schemat. Otwieram książkę i aż łza się w oku kręci, czytając pierwsze jej zdania.

Każde kolejne słowo dodawało mi otuchy. Niektóre wywiady pobudziły moją kreatywność i zainspirowały do odważniejszego działania. Inne przyniosły uczucie spokoju i akceptacji. Czasami rady bohaterek były tak banalnie proste, a tym samym tak odkrywcze!

Szczególnie dwa cytaty zapadły mi w pamięć. Jestem wystarczająca i nie muszę czuć się gorsza. To w porządku, kiedy Twoje marzenia zmieniają się. To normalne i mamy do tego prawo zmienić zdanie.

Książkę czyta się lekko. Niektóre słowa na długo gościły w mojej głowie. Czytając chciałam jeszcze więcej. Czułam, że jest mi mało, że chcę więcej i więcej. Dlatego możliwość odsłuchania i zobaczenia wywiadu jest rewelacyjnym sposobem na zaspokojenie tej potrzeby.

Kobieta na ścieżce odwagi – Karolina Wilk

Komu polecam książkę?

Zdecydowanie mamom, które chcą działać, a czują się sfrustrowane. Książka dostarczy Wam ogromu inspiracji i doda odwagi, by sięgnąć po swoje marzenia. Małymi krokami, we własnym tempie, ale w kierunku w którym chcecie podążać.

Kobieta na ścieżce odwagi – Karolina Wilk

Jeśli przeczytasz książkę i będziesz chcieć jeszcze więcej…

… to polecam Ci pracę z Karoliną. To naprawdę niesamowita kobieta, która potrafi nawet w najtrudniejszej sytuacji wskazać Ci światełko w tunelu. Praca z Karoliną przyniosła mi spokój, którego bardzo potrzebowałam będąc w drugiej ciąży. Pozwoliła mi odkryć blokujące mnie przekonania i pokazała sposoby na pracę z nimi. Poza tym, że Karolina posiada ogromną wiedzę o rozwoju, jest kopalnią inspiracji i daje kopa do działania. Rozmawiając z nią w końcu poczułam się zrozumiana.

Stronę Karoliny możecie znaleźć tutaj.

Chcesz jako pierwsza dowiedzieć się o darmowych plakatach i nowych wpisach?

Zapraszam Cię do śledzenia mojego fanpage na FACEBOOK oraz konta na  INSTAGRAM. Wtedy z całą pewnością nie ominą Cię kolejne darmowe grafiki oraz nowe wpisy!

Zapisz się na newsletter MADALA.PL i otrzymaj dostęp do Kreatywnej Biblioteki, w której znajdziesz darmowe plakaty oraz materiały dotyczące organizacji codzienności z maluszkiem.

Miłego czytania!

«

»