Search here...
0
TOP
#smyktestuje Dziecko Kreatywna zabawa

Testujemy bazę rysunków

Witajcie, dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o bazie rysunków dla rodziców stworzonych przez Mariolę z Rysunkowo mi, jaką mieliśmy okazję niedawno testować.

Nasze testowanie zaczęliśmy od wspólnego wybrania, z którymi rysunkami będziemy pracować i pokolorowania ich.  Samo kolorowanie i wycinanie sprawiło starszakowi ogromną frajdę, a ja zyskałam całkiem sporo czasu na wypicie (uwaga!) ciepłej kawy. Musiałam wydrukować rysunki w kilku kopiach, bo nie wszystkie nadawały się do użycia po malowaniu. Nie oszukujmy się, nie każdy trzylatek trzyma się konturów podczas malowania. W każdym bądź razie, mój się nie trzyma.

Po przygotowaniu już naszych zestawów zaczęliśmy od zabawy w szukanie par. Jest to jedna z naszych TOP zabaw. Smyk doskonale rozumie o co w niej chodzi i nawet cierpliwie czeka na swoją kolej podczas odkrywania kart.

Wraz z testowymi rysunkami Mariola podesłała nam krótką instrukcję i kilka inspiracji do czego możemy użyć i jak bawić się przygotowanymi przez nią ikonkami. Jedną z zabaw, która bardzo przypadła nam do gustu było wskazywanie  niepasującego elementu. Przyznam szczerze, że musiałam się trochę nagimnastykować, żeby wytłumaczyć starszakowi o co w tej zabawie chodzi. I choć nie zawsze pokazywał poprawną odpowiedź, to z pewnością będziemy jeszcze do tej zabawy wracać.

Zgłaszając się do testów myślałam głównie o stworzeniu obrazkowej checklisty porannych i wieczornych obowiązków dla synka. Przy naszym pierwszym podejściu okazało się to zupełnie niemożliwe. Zbyt duża ilość obrazków rozpraszała go. Zamieniłam to na zabawę w łączenie czynności.

Np. zrobienie siku na nocniku – mycie rączek – wycieranie rączek

Pozwoliłam synkowi samemu wybrać prawidłową kolejność. Z pytaniami co najpierw robimy? Co powinniśmy zrobić potem? Ułożył swoje własne „schematy”.

Jednak nie poprzestałam  na jednej próbie i tak bawiąc się bazą po raz kolejny, kiedy smyk już oswoił się z ikonkami i nieodpartą potrzebą upiększania ich, spróbowaliśmy po raz kolejny. I tak oto powstały skrótowe instrukcję do czynności, które powinien wykonywać korzystając z łazienki, albo kiedy idzie spać.

Dzięki tej zabawie nie muszę synkowi przypominać np. o myciu rąk, założeniu piżamki.

Do czego możecie wykorzystać rysunki?

  • jako kolorowanki
  • do zabaw typu memo (szukanie par)
  • zabawa znajdź niepasujący element
  • tworzenie porannej / wieczornej rutyny
  • tworzenie obowiązków dla domowników
  • do oznaczania pojemników z ubraniami / zabawkami

Jak wypadły rysunki w naszych testach?

Uważam, że jest to świetny sposób na zaangażowanie dziecka w jego codzienne aktywności. Rysunki usprawniły naszą codzienność, dzięki czemu nasz dzień zrobił się spokojniejszy. Poza tym korzystanie z bazy rysunków było dla nas ogromną frajdą. Zdecydowanie jest to fajny pomysł na spędzenie wspólnie czasu!  

Wielkość rysunków jest w porządku, jedynie przydałoby się drukowanie na twardszym papierze, ewentualnie przyklejanie ich na sztywniejszy karton. Byłyby wtedy zdecydowanie trwalsze.

Jeśli jesteście zainteresowani to zachęcam do zapisania się na listę zainteresowanych Bazą dla rodziców. Zapisane osoby otrzymają darmowe ikonki z ubraniami i zabawkami oraz specjalną zniżkę na początku sprzedaży.

Chcesz być na bieżąco z nowymi publikacjami na blogu?

Koniecznie polub mój fanpage na FACEBOOK oraz INSTAGRAM. Wtedy z całą pewnością nie ominą Cię darmowe grafiki oraz nowe wpisy!
 
Udanej zabawy!

«

»