Madala.pl
Dziecko Mama Rodzinne podróże

Odczarujmy listopad

Nie będę ukrywała, nie lubię listopada. Listopad jest według mnie jednym z najsmutniejszych miesięcy. Pogoda zaczyna się diametralnie zmieniać, z dnia na dzień robi się szaro, buro i ponuro. Po październikowych promieniach słońca i kolorowych drzewach nie ma już co szukać śladu.

Wraz z październikiem miały zajść u nas zmiany, takie radykalne. Starszak miał iść do przedszkola, miał być basen i piłka raz w tygodniu. Znacie może to powiedzenie, że jak chcesz rozśmieszyć Pana Boga to opowiedz mu o swoich planach? W naszej wersji rozśmieszam własnych synów, którzy zafundowali nam katar, kaszel i siedzenie w domu. Tak, w tym pięknym, ciepłym jeszcze październiku! A miało być tak… spokojnie. Nie mniej jednak nie popadajmy w przysłowiową jesienna chandrę. Mam nadzieję, że listopad zaskoczy nas pozytywnie.

A chcąc mu trochę pomóc, stworzyłam listę drobnych spraw do odhaczenia, tak by uprzyjemnić sobie i dzieciakom listopadowe dni i nieco osłodzić gorzkie wspomnienie po październiku.

Lista powstała naprawdę w szybkim tempie za sprawą jednej mini wycieczki podczas której wybraliśmy się  na pole z dyniami. Jesień niewątpliwie kojarzy mi się właśnie z dynią. Takie miejsce jest idealne na plener zdjęciowy. Kadry z dynią w tle wychodzą świetnie, a radość dzieci jest wprost nie do opisania. W tym samym miejscu rośnie lawenda. Niestety trochę się spóźniliśmy, ale za rok obowiązkowo wybierzemy się by zrobić sobie mini sesję z lawendą w tle.

W sieci można znaleźć równie ciekawe propozycję na spędzenie czasu w listopadzie. Na profilu BliskoStwory, (polecam!) znajdziecie akcję Bliskopad, która zachęca do zadbania o więź pomiędzy rodzicem, a dzieckiem poprzez spędzanie wspólnie czasu, w sposób kreatywny i świadomy. Po więcej zajrzyjcie koniecznie tutaj: Bliskopad – BliskoStwory.

Poniżej zapraszam Was do obejrzenia kilku kadrów z dyniowego pola. Sprawdźcie koniecznie czy w Waszej okolicy jest gdzieś podobna atrakcja!

dynie

dynie

dynie

dynie

dynie

dynie

Jeśli chcesz być z nami na bieżąco, zapraszam Cię również na Instagram: madala.pl oraz fanpage na Facebooku: Madala.
Ściskam mocno,

 

Może Ci się spodobać